« A diabétesz és a láb - Lábápolás szabadság alatt »

Ha sokat utazik nagy távolságokra, utazás alatt mindig legyen gondja lábai megmozgatására. Aki sokat ül, annak megdagad a lába, emiatt szorítja a cipő, ami pedig kidörzsölődést okozhat. Álljon fel és járjon egyet, amilyen gyakran csak tud. Lehetőség szerint mozgassa át a lábizmait.

 

Ügyeljen arra, hogy magával vigye a megszokott hidratáló krémét, és ha olyan az időjárás, használjon magas védőfaktorú krémet. A leégést a lábon is kerülje el.

 

Olyan lábbeliket vigyen magával, melyeket már hord egy ideje, és amelyek egyúttal kényelmesek is. Új, addig még nem használt cipő kipróbálására nem a nyaralás az alkalmas terep.

 

Vigyen magával egy kis elsősegély csomagot, amivel esetleges kisebb lábsérüléseit kezelni tudja. Ha olyan országban vagy helyen jár, ahol sok a moszkitó, a szúnyog, vagy más csípős rovar, riasztó szert is vigyen magával.

 

Mindig legyen a lábán cipő! Nagyon forró tud lenni a parti homok és a napsütötte uszodai járólap, amin könnyen megégetheti a talpát, ha mezítláb jár. Ezen kívül a megfelelő lábbeli óv a sérülést okozó tárgyaktól, amit a parti homok és a vizek medre rejt; különösen az egyenetlen, köves felszínek veszélyesek. Lehet olyan műanyag lábbelit kapni, aminek a sós víz sem árt, és ami megóvja a lábát a sérülésektől.

 

Ha mégis megsérülne a lába, keressen azonnal segítséget; ne várjon a kezeléssel addig, amíg hazaér! Amint észreveszi, hogy sérülése van, tisztítsa meg a sebet, kenje be fertőtlenítő krémmel és tegyen rá száraz kötést. Próbáljon meg, amennyire csak lehet, testsúlyával nem ránehezedni a sérült felületre.

 

Tartsa meg napi lábápolási menetrendjét szabadsága alatt is!