« Szolgáltatások - Pedikűr »

Diabéteszes láb pedikűrös kezelése

A diabéteszes láb ápolása gondos odafigyelést és szakszerű kezelést igényel. Mivel a cukorbeteg láb nehezen gyógyul, a kialakult bőrsérülések könnyen elfertőződhetnek. Akár fekély is kialakulhat. Ezért érdemes  szakemberre bízni a kialakult bőrkeményedések eltávolítását, valamint a körömápolást. Különösen benőtt körmök és szemölcsök esetén keressünk fel képzett pedikűröst, aki szakszerűen végzi el az eltávolítást.

Otthon semmiképpen ne kísérletezzünk ezzel, mert könnyen vérzéssel járó sérülést okozhatunk. Ez a seb aztán nem csak hogy nehezen gyógyul, de melegágya lehet a baktériumoknak, ami tovább súlyosbíthatja a helyzetet.

Olyan szakképzett pedikűröst keressen, aki a diabéteszes láb ápolására is ki van képezve.
A szakember először megtisztítja és fertőtleníti a lábat, majd elvégzi a szükséges kezelést.
A pedikűrös higiéniai okokból csak egyszer használatos, steril eszközöket használ. Mivel tisztában van a diabéteszes láb érzékenységével és a lehetséges sérülések következményével, lehetőség szerint kerüli az olyan eszközök használatát, amelyekkel sérülést okozhat.

Bőrkeményedés és tyúkszem

Éles pedikűrös, vagy sebészeti műszerek helyett gépi csiszolással vékonyítja el a megvastagodott bőrt.  Emellett kifejezetten erre a célra kifejlesztett bőrpuhítókkal kezeli a bőrt a könnyebb eltávolítás érdekében.

A talpi tyúkszemet nem vágja ki, hiszen az komoly sérülést idézne elő. Egyedi talpbetét viselése mellett gyakran elég a felületes vékonyítás, mivel a kóros nyomás megszűntével kevésbé várható kiújulás.

Benőtt körmök

A benőtt körmök kezelésekor is mellőzendők az éles eszközök. Helyettük körömszabályozást végeznek, ami lehet, hogy tovább tart, de kockázatmentes. Ez az ún. spange technika, ami a fogszabályozásból vett ötleten alapszik.

Körömgomba

A gombás körmöket nem szabad teljesen eltávolítani, a nagy fertőzésveszély és a rossz gyógyhajlam miatt. Inkább célszerű géppel minél vékonyabbra csiszolni és ezután helyi gombaellenes készítményekkel ápolni.

A pedikűrös kezelés általában megfelelő (vizes és nem zsíros!) hidratáló krém bemasszírozásával záródik.

Ha Ön cukorbeteg, semmiképpen ne kezdjen saját maga a lábproblémái kezeléséhez. A diabéteszes vagy érszűkületes lábon előforduló panaszok nem megfelelő kezelése nyomán lábgangréna vagy életveszélyes fertőzés is kialakulhat. Bármilyen lábgondja támad, mindenképpen forduljon kezelőorvosához, sebészhez, vagy pedikűröséhez tanácsért!